Elton John uhonorowany medalem przez prezydenta USA
Elton John/ YouTube Screenshot

Elton John uhonorowany medalem przez prezydenta USA

  • Dodał: Oliwia Szeląg
  • Data publikacji: 26.09.2022, 21:30

Elton John wystąpił w Białym Domu po raz pierwszy od 1998 roku. Tej nocy piosenkarz został również uhonorowany medalem.

 

Elton John został zaproszony, aby wystąpić na scenie przed Białym Domem. Jak sam przyznał, grał w wielu pięknych miejscach, ale to było wisienką na torcie. Swoje show rozpoczął piosenką pt. Your SongPrezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden powitali legendarnego piosenkarza. Para prezydencka darzy wielkim uwielbieniem brytyjskiego wokalistę. Mówili o jego aktywizmie, sile jego muzyki i wszechstronnej dobroci

 

Joe Biden w swoim wystąpieniu powiedział: 

 

- Seamus Heaney napisał kiedyś, cytuję: „Raz w życimoże powstać upragniona fala sprawiedliwości rymować nadzieję historię”. Podczas swojej niesamowitej kariery Sir Elton John b falą powodziową, falą, która pomaga ludziom powstać i rymować nadzieję historię. 

 

Jak przyznał Elton John - został on zaskoczony przez Joe Bidena, który uhonorował go medalem National Humanities za całokształt jego twórczości. Noc, podczas której piosenkarz otrzymał medal została nazwana A Night When Hopeand History Rhyme, czyli tytułem poematu, który zacytował  prezydent Joe Biden.

 

Był to pierwszy występ piosenkarza w Białym Domod czasu, gdy w 1998 rokwystąpił wraz z Steviem Wonderem na cześć brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira. W wiek75 lat Elton John jest na pożegnalnej trasie koncertowej po ponad 50 latach występów. Całe show oraz moment wręczenia medalu możecie obejrzeć poniżej. 

 

 

Źródło: billboard.com